#sumeileDruskininkai

Mieli įsimylėjėliai ar trokštantys įsimylėti!

Kai norisi romantišką pasimatymą paskirti neįprastoje, istorijomis apipintoje vietoje, iškyla klausimas – kur kur kur ji yra? Druskininkų miesto muziejus siūlo vietas Druskininkuose, kurios alsuoja istoriniais įsimylėjusių širdžių dūžiais ir puikiai tiks susitikti pasibaigus karantinui. Mes siūlome Jums:

 nusifotografuoti bent vienoje iš šių vietų bei prie mūsų parengtos staigmenos – širdelės – gražiausiame miesto pastate;

pasidalinti nuotraukomis  vasario 13–14 d. mūsų Facebook paskyroje Druskininkų miesto muziejus ir Galerija bei pažymėti grotažyme #sumeileDruskininkai

ir taip virtualiai išreikšti savo meilę miestui.  

Visiems entuziastams, palaikiusiems Meilės dienos idėją, dovanojame nemokamą apsilankymą Muziejuje. Kviečiame ir laukiame!

Tad nieko nelaukdami skirkime pasimatymus:

Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčia

Ar žinote, kad mūsų bažnyčioje saugoma reta paties meilės globėjo Šv. Valentino relikvija?! Šv. Valentino gyvenimas ir jo tapimas Meilės globėju apipintas įvairiomis legendomis. Viena jų pasakoja, kad III a. valdęs imperatorius Klaudijus II savo kariams draudęs tuoktis, mat buvo įsitikinęs, jog vedęs kareivis yra prastas karys – nebe toks žiaurus ir atsidavęs savo valdovui. Tačiau vyskupas Valentinas nepaisė šio draudimo – karius ir jų mylimąsias sutuokdavo slapčia. Supykęs valdovas vyskupą Valentiną įsakė įkalinti bei nukirsdinti galvą. Štai tokia viena iš legendų apie Šv. Valentiną, kurio dieną švenčiame vasario 14–ąją.

Lenktas tiltelis

Gyvuoja legenda apie įsimylėjusią Ratnyčėlę… Jauna mergelė Ratnyčėlė, neatsiklaususi savo tėvo, belakstydama pievom ir miškais, sutiko už save gerokai vyresnį Nemuną ir taip įsimylėjo jo sidabrines vilnis, kad neklausydama savo seno tėvo Latežerio prašymų, nutekėjo paskui jį. Argi ne puiki vieta susitikti ten, kur „susilieja“ dvi įsimylėję širdys? O susitikus pasivaikščioti ką tik atnaujinta „Meilės alėja“?

Paminklas „Karūnos“

Susitikit ten, prie paminklo karališkai porai… Juk tai ryškiausia meilės istorija Lietuvoje! Ir vargu, ar rastume žmogų, nežinantį Barboros Radvilaitės ir Žygimanto Augusto meilės istorijos, apipintos legendomis, sąmokslo teorijomis ir tapusios įkvėpimu ne vienam menininkui. Netgi judviejų vedybos buvo neįprastos – valdovas, nesilaikydamas to meto papročių, vedė ne karališkos giminės atstovę, o savo širdies karalienę. Nors santuokai nepritarė beveik niekas, tačiau stipri meilė ir ryžtas padėjo išlikti kartu, nepaisant visuomenės nuomonės. Ar ne puiki vieta Druskininkuose susitikti per Meilės dieną?

Gydyklų parkas

XIX a. gydytojas Jonas Pileckis, neoficialiai vadintas „Druskininkų karaliumi“, visapusiškai išsilavinęs, atsidavęs savo mėgstamam darbui, žmonių mylimas ir gerbiamas, sužavėjo dvidešimčia metų jaunesnę rašytoją Elzę Ožeškienę. Nors pažintis neperaugo į meilę, šios draugystės atgarsių galima ieškoti daugelyje rašytojos kūrinių, o apysaka „Paskutinė meilė“, kurios veiksmas vyksta Druskininkuose, liudija, kad vietos su mineraliniais vandenimis tinkamos ne tik sveikatai atgauti, bet ir įsimylėti. Verta pasivaikščioti „Gydyklų parko“ takeliais, kur prieš du šimtmečius vaikščiojo ir šie simpatiją vienas kitam jautę žymūs žmonės.

K. Dineikos sveikatingumo parkas

Tai – nuostabi gamtos oazė mieste su daugybe mielų kampelių susitikimams. Parko įkūrimo istoriją lydi pasakojimas apie Lenkijos maršalo Juzefo Pilsudskio ir parko įkūrėjos, jaunutės gydytojos Eugenijos Levickos romantiškus santykius, užsimezgusius, kuomet ištikus ligos priepuoliui maršalui padėti  pakviečiama būtent ši gydytoja. Todėl kviečiame meilės pasimatymą paskirti šiame Sveikatingumo parke!