Muziejus šiandien ir vakar

Druskininkų miesto muziejus įrengtas reprezentaciniame pastate, Valstybės saugojamame kultūros objekte – viloje „Linksma“.

Mūrinis moderno ir neoklasicistinio stiliaus vasarnamis stovi Druskonio ežero šiaurės rytiniame krante, šalia bažnyčios, pačiame miesto centre. Vilos ir aplinkos dermė žavi gyventojus bei kurorto svečius, dėl to ši vieta yra dažniausiai fotografuojama Druskininkuose. Miesto muziejaus pastatą, vilą „Linksma“, galima drąsiai vadinti Druskininkų kurorto vizitine kortele.

Muziejuje įrengta vienintelė mieste nuosekli kurorto istorijos ekspozicija, sukaupta vertinga Druskininkų ikonografinė ir archyvinė medžiaga, vyksta daug renginių, koncertų, susitikimų, konferencijų. Išnaudojamos renginiams ir Muziejaus aplinkos erdvės. Terasoje, po atviru dangumi, šiltais metų sezonais vyksta kamerinės muzikos koncertai, skaitomas eiliuotas žodis.

Muziejus prisistato ir kitose Lietuvos kultūros įstaigose bei užsienyje: iš savo rinkinių yra surengęs ne vieną parodą Lietuvos Nacionalinės UNESCO komisijos parodų salėje, Lietuvos, kaimyninių šalių Baltarusijos, Lenkijos ir Latvijos galerijose bei muziejuose, Lietuvos ambasadose, turizmo centruose.

Muziejaus patalpos atlieka dar vieną reprezentacinę funkciją. Čia vyksta iškilmingų civilinių santuokų registracija.

Muziejaus duris pravėrę lankytojai sako, kad Druskininkai — tai vieta, kur gali atrasti save, atsipalaiduoti, pabūti arčiau gamtos, o, susipažinę su Muziejaus ekspozicijomis, nustemba — laikas tikrai sukasi ratu: seniai išsakytos tiesos aktualios ir netgi madingos šiandien! Todėl šio muziejaus darbuotojai rimtai juokauja: „Miesto muziejuje nebuvai — Druskininkų nepažinai…“

Keli Druskininkų miesto muziejaus istorijos faktai:

  • 1997 m. Miesto taryba priėmė sprendimą steigti Druskininkų miesto muziejų.
  • 1999 m. gegužės 26 dieną Druskininkų miesto muziejų įregistravo Kultūros ministerija.
  • 2000 m. spalio 15 d. visuomenei atverta pirmoji nuolatinė Muziejaus ekspozicija „Petro Viščinio Druskininkams dovanotos kolekcijos pristatymas“.
  • 2001 m. atidaryta pirmoji Druskininkų istorijai skirta ekspozicija „Druskininkų atvirukai iš D. Akstino kolekcijos“.
  • Apie 2003 m., kai Muziejui buvo patikėtos visos pastato patalpos, pradėtas nuoseklių ir nuolatinių Druskininkų istorijos ekspozicijų įrengimas.
  • 2012–2013 m. rugsėjį vyko Muziejaus pastato rekonstrukcija ir teritorijos sutvarkymas bei atnaujintų ekspozicijų įrengimas.
  • 2013 m. rugsėjo 28 d. Muziejus atidarytas po rekonstrukcijos.