Muziejaus dovana „Švęsk Vasario 16-ąją Muziejuje!“

Tradicinė Muziejaus dovana „Švęsk Vasario 16-ąją Muziejuje!“ kaip ir kasmet kviečia nemokamai lankytis Muziejuje ir Galerijoje!

Nuo 11:00 iki 15:00 val. kartu su muziejininkais leiskitės pažinti kurorto istoriją ekspozicijų salėse, pamatyti išskirtines druskines iš daugiau nei 40 šalių bei išvysti, kokius lobius Muziejus saugo parodoje „Muziejaus Aukso fondas. Dailė. Akvarelė. 2024“.

12:00 val. Jūsų lauks smagios dirbtuvėlės „Visi mes – Lietuva: vėliavėlių ir atvirukų gamyba“. Kiekvienas kviečiamas pasigaminti trispalvę ir ja papildyti Lietuvos žemėlapį.  Taip prisiminti, kad esame laisvoje Lietuvoje, kuri Nepriklausomybę paskelbė būtent Vasario 16 d.! Be vėliavėlių taip pat gaminsime šventinius 3D atvirukus su įamžintu Muziejaus pastatu, kuriame 1988 m. pirmą kartą Druskininkuose buvo iškelta Lietuvos vėliava!

13:00 val. kviečiame į humanitarinių mokslų daktaro, Lietuvos istorijos instituto vyresniojo mokslo darbuotojo Tomo Balkelio paskaitą „Aušrininkai – lietuvių tautinio sąjūdžio kalviai“. Kaip teigia pats lektorius: „Lietuvos istorijoje greičiausiai nėra nė vieno periodinio leidinio, suvaidinusio tokį svarbų vaidmenį kaip „Aušra“. Šio laikraščio (taip jį vadino patys leidėjai, nors tai buvo mėnraštis) istorija seniai įtraukta į Lietuvos mokyklų istorijos programas. Apie jį yra girdėjęs bene kiekvienas lietuvis. Iškart po Aušros gyvavimo pradėtas kurti aušrininkų (jos leidėjų ir autorių) kultas <…>“. Būtent apie juos ir jų indėlį į lietuvių tautinį sąjūdį kviečiame sužinoti paskaitos metu.

Muziejaus galerijoje turėsite galimybę išvysti Neriaus Vaitkaus tapybos darbų parodą „Sapnų variacijos“. „Abstraktūs vaizdai, viliojantys tolimų asociacijų keliais, stiprūs potėpiai, daug judesio ir aktyvios spalvos – toks kūrėjo meninis „žodynas“, kuriuo išsakytus tekstus nelengva perprasti. Autorius, žinoma, pagelbsti: paveikslų pavadinimuose atrandame nuorodas apie pilnaties sapnus ir jausmų protrūkius, siurprizus ir paslaptingas šifruotės, pavasario žiežirbas ir drugio efektus, netikėtus taškus ir probrėškas…“ – taip apie parodą atsiliepia menotyrininkė Violeta Jocienė.

11:30 val. Jūsų lauks kūrybinės dirbtuvės „Geltona. Žalia. Raudona. Tautiniai EBRU raštai“. Mažais spalvotais lašeliais padengsime vandens paviršių, lengvais prisilietimais judinsime juos specialia lazdele ir, tarsi kokie burtininkai, suliesime trispalvės spalvų gamą paslaptingai gaudami tautinį EBRU raštą.

Na, o kad Lietuvos valstybės atkūrimo dieną šventėme kartu, nepasimirštų, kviesime įsiamžinti Muziejuje prie atkurtos XX a. pr. Druskininkų fotoateljė dekoracijos, Galerijoje – fotoveidrodyje su Muziejaus eksponatais.