MUZIEJAUS AUKSO FONDAS. DAILĖ. AKVARELĖ

Druskininkų miesto muziejus per savo gyvavimo dvidešimtmetį yra sukaupęs solidų ir gausų profesionaliosios dailės rinkinį. Pirmasis rinkinys atėjęs į Muziejų – Druskininkų Garbės piliečio Petro Viščinio (1912–1998) miestui dovanota Lietuvos dailininkų išeivių paveikslų kolekcija. Šį rinkinį sudaro tokių dailininkų, kaip: Kazimieras Žoromskis, Adomas Galdikas, Viktoras Vizgirda, Antanas Tamošaitis, Anastazija Tamošaitienė, Vytautas Valius, Bronius Murinas, V. K. Jonynas, Romas Viesulas, Vida Krištolaitytė – darbai. Jau dabar šių autorių kūriniai yra tapę geidžiamu meno kolekcininkų, dailės muziejų objektu, o kai kurių autorių kūryba pristatoma jiems specialiai įsteigtuose muziejuose ar galerijose. Dabar Muziejus saugo tikrą Lietuvos dailės aukso fondą, surinktą įvairiais keliais ir  apimantį 1959–2006 m. laikotarpį.

Daugelis parodoje eksponuojamų kūrinių yra iš Druskininkuose nuo 1979–2000 m.  vykusių plenerų „M. K. Čiurlionio dienos“. Pleneras buvo toks populiarus, kad metai po metų išplėtė savo dalyvių geografiją. Taip iš vietinio lygmens perėjo į tarptautinį renginį. Paskutiniais metais į plenerą atvykdavo svečiai ne tik iš buvusios Sovietų Sąjungos: Estijos, Latvijos, Rusijos, Baltarusijos, bet ir iš Airijos, Prancūzijos, Suomijos. Parodoje jūs išvysite Vytauto Kazimiero Jonyno,  Algirdo Petrulio,  Osvaldo Jablonskio, Valentino Ajausko, Rimgailės Jonynaitės-Zotovienės, Broniaus Murino,  Antano Visockio ir kitų dailininkų darbus, taip pat 2 druskininkiečių: Rūtos Žukauskaitės ir Druskininkų garbės piliečio Adelberto Nedzelskio, akvareles.

Šia ekspozicija norima įtvirtinti naują tradiciją –  kasmet Vasario 16-ajai parengti parodą iš Muziejaus aukso fondo. Šiais metais kviečiame pamatyti dalį akvarelės rinkinio. Kitais metais bus pristatyti grafikos, dar kitais – pastelės, skulptūros, medalių, fotografijos ir kiti rinkiniai.