Renginiai

Alberto Gursko kaligrafijos darbų parodos „Tekstai Lietuvai“ atidarymas

Lapkričio 17 d. 15:30 val. Druskininkų miesto muziejaus galerija (M. K. Čiurlionio g. 37) kviečia į Lietuvos šrifto ir kaligrafijos mokyklos patriarcho, vieno žymiausių Lietuvos kaligrafų, profesoriaus Alberto Gursko kaligrafijos darbų parodos „Tekstai Lietuvai“ atidarymą. Renginio metu planuojamas susitikimas su parodos autoriumi.

Fotografijų parodos „Kartu“ atidarymas

Nuotraukų paroda „Kartu“

Spalio 20 d. Druskininkuose atidaroma Ukrainos fotografų paroda Lietuvoje – „Kartu“. Tai pasakojimai apie ukrainiečių gyvenimą Lietuvoje bei lietuvių ir ukrainiečių šeimų, įstaigų ir įmonių sąveiką. Fotografai iš skirtingų Ukrainos regionų, dabar gyvenantys skirtinguose Lietuvos miestuose, susivienijo, kad parodytų skaudžius ir pozityvius dalykus – adaptaciją naujoje vietoje, lietuvių pagalbą, bendrus projektus, liūdesį dėl Tėvynės. Parodoje – portretai, meninės fotosesijos, reportažai apie įvykius, fotopaveikslai.

Pagrindinė parodos idėja – lietuvių ir ukrainiečių, Lietuvos ir Ukrainos sąveika, nes kartu mes darome neįtikėtinus dalykus.

Atidarymas vyks spalio 20 d., 15.30 val., Druskininkų miesto muziejaus galerijoje (M. K. Čiurlionio g. 37, Druskininkai), kur galėsite pabendrauti su fotografais ir sužinoti jų istorijas. Paroda veiks iki lapkričio 12 d., o vėliau keliaus į kitus Lietuvos miestus. Įėjimas nemokamas.

Parodą „Kartu“ įgyvendina Marija Kutniakova ir „Štuka“. Paroda yra projekto “Ukrainian stories”, kurį inicijavo ir finansuoja The Nordic House Reikjavike ir Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje, dalis.

Фотовиставка “Разом”

20 жовтня у Друскінінкаї відкривається спільна фотовиставка українських фотографів у Литві – “Разом”. Це історії про життя українців в Литві, взаємодію литовських та українських родин, інституцій, бізнесів.

Фотографи з різних українських регіонів, які зараз живуть в різних литовських містах, об’єдналися, щоб показати болісні та позитивні питання – адаптація на новому місці, допомога литовців, спільні проекти, сум за Батьківщиною. У виставці є портрети, художні фотосесії, репортажі з подій, фотокартини.

Головна ідея виставки – взаємодія литовців та українців, Литви та України, бо разом ми робимо неймовірні речі.

Відкриття відбудеться 20 жовтня о 15.30 в Druskininkų miesto muziejaus galerija
M. K. Čiurlionio g. 37, Druskininkai, там можна буде поспілкуватися з фотографами та дізнатися їх історії. Виставка триватиме до 1 жовтня включно, а далі поїде в ще інші литовські міста. Вхід вільний.

Виставку “Разом” реалізує Марія Кутнякова та ГО “Штука” як частину проєкту “Українські історії”, який фінансує The Nordic House у Рейк’явіку та Nordic Council of Ministers Office in Lithuania.

https://www.facebook.com/Druskininkumiestomuziejus

Paskaita „Meno kūriniai Druskininkuose: kas įdomaus ir vertinga?“. Lektorė dailėtyrininkė, prof. Ramutė Rachlevičiūtė

Paskaitą „Meno kūriniai Druskininkuose: kas įdomaus ir vertinga?“ Druskininkų miesto muziejaus galerijoje rugpjūčio 17 d. (ketvirtadienį) 16:00 val. skaitys RAMUTĖ RACHLEVIČIŪTĖ – VDA profesorė, dailėtyrininkė, straipsnių ir knygų apie Lietuvos dailę autorė, dailės parodų kuratorė, ilgametė Druskininkų „Eglės“ plenero dalyvė.

                      Kiekvienas Lietuvos miestas ir miestelis turi kažką įsimintino – tik ne visada iš pirmo žvilgsnio tai gali pastebėti. Druskininkų – vieno svarbiausio Lietuvos miesto, kurorto išskirtinumą praturtina  meno kūriniai, skulptūros ir dekoratyvinės dailės paminklai. Tie, kurie yra viešose erdvėse, tai jų meninės savybės dar labiau išryškėja gamtinių grožybių, išpuoselėto miestovaizdžio apsuptyje. Neužmirštamumo miestui suteikia mūsų dailės ir muzikos genijaus M. K. Čiurlionio memorialinės vietos, paminklai (Vlado Vildžiūno, Kazio Švažo), skirti jo atminimo įamžinimui. 20 amžiaus antrojoje pusėje sukurti monumentaliosios dailės kūriniai – mozaikos (Marijos Mačiulienės vartų mozaika, Boleslovo Klovos „Nemunas“ ir „Ratnyčia“), freskos (Angelinos Banytės „Dainavos šalis“), vitražai (Eglės Valiūtės vitražai pagal M.K. Čiurlionio piešinius ir „Druskininkų kurortui -150“) leidžia mums susipažinti su Lietuvos dailės istorija apskritai. Gydyklų parko pastatuose esantys mūsų pripažintų vitražo meistrų Kazimiero Morkūno, Antano Garbausko, Marijos Anortės Mackėlaitės , Stanislavos Jankauskaitės – Lagauskienės kūriniai  „Eglė žalčių karalienė“ (1958- 1961) priklauso unikaliam ansambliui.

                      O tai, kad monumentalus, dekoratyvinis paveldas yra saugomas, tai irgi išskirtinis Druskininkų miesto bruožas. Skulptorių klasikų Broniaus Vyšniausko, Juozo Kėdainio ir kiti kūriniai, sukurti iš bronzos suteikia miestui prabangaus solidumo, svarbumo, o vėlesnės dekoratyvinės akmens skulptūros įsirašo į gamtos, architektūros apsuptį. Druskininkus puošia net trys Daliutės Onos Matulaitės skulptūros: „Vyturys“, „Karūnos“ ir „Avinai“. Jono ir Bernardo Arčikauskų keraminės skulptūros Vilniaus alėjoje („Laivas“, „Skruzdėlynas“, „Driežas“, „Varnas“, „Ožiaragis“, „Laumė“. „Dagys“) palydi druskininkiečius, miesto svečius ir tapo neužmirštamais miesto meniniais akcentais.

                      Mieste įamžintas Lietuvos kultūrai nusipelniusių žmonių atminimas: rašytojo Vinco Krėvės, pasaulinio garso skulptoriaus Žako Lipšico, teatro ir kino aktoriaus Donato Banionio ir kitų atminimas.

                       Meninio patrauklumo suteikia tai, kad daugiausia Druskininkai garsėja ne pavienėmis skulptūromis, o jų ansambliais,  skulptūrų parkais: „Muzikinis skveras“ prieš M. K. Čiurlionio meno mokyklą, Žako Lipšico skulptūrų parkas prie „Draugystės“ ir „Dainavos“, „Eglės“ sanatorijos ir kt. Mieste esančios sanatorijos daug dėmesio skiria miesto gražinimui ir iš jų išsiskiria „Eglės“ sanatorija su itin vertinga, didžiule Gedimino Karaliaus skulptūra „Skrydis“ ir keramikės Marijos Bankauskaitės skulptūrine plastika fontanui. Prisiminkime šiuos ir kitus nepaminėtus meno kūrinius Druskininkuose, kurie daro šį mūsų Lietuvos miestą išskirtinį. Laukiame Jūsų.

Antano Mončio darbų parodos „Antanas Mončys – „Paryžiaus mokyklos“ skulptorius“, parengtos iš privačių kolekcijų, atidarymas

Gegužės 12 dieną 15.00 val. kviečiame į Antano Mončio darbų parodos „Antanas Mončys – „Paryžiaus mokyklos“ skulptorius“, parengtos iš privačių kolekcijų, atidarymo renginį. Dalyvaus Antano Mončio draugai: Karolina Masiulis-Paliulis, Gediminas Šibonis ir filmo apie Antaną Mončį autorius Henrikas Gulbinas.

Anna Voloshko skulptūrų paroda „Persikūnijimas“

Kovo 24 dieną 15.00 val. Muziejaus galerijoje (M. K. Čiurlionio g. 37) kviečiame į Annos Voloshko skulptūrų parodos atidarymą. Išskirtinės ir unikalios bronzinės Annos Voloshko skulptūros pakylėja širdį ir paliečia sielą. Jų stilius varijuoja nuo ​​steampunk iki modernaus, nuo grotesko iki klasikos – visus Voloshko kūrinius vienija išraiškingas asmenybės jausmas ir animacija. Voloshko kūriniuose jaučiamas nuostabus senoviškumo jausmas, tarsi juose užfiksuotas praėjusių epochų ar laike sustingusių istorijų žavesys. Tiesą sakant, vienas iš pagrindinių Voloshko tikslų savo kūryboje yra vengti to, ką ji laiko beasmeniu, utilitariniu ir technologiškai perpildytu šiuolaikiniu pasauliu, o ieškoti tokių temų, kurios, jos manymu, suteiks energijos, ramybės ir paguodos jos žiūrovams. Voloshko sako, kad nesvarbu, kas nutiktų, jos kūryba atspindi jos patirtį, emocijas ir santykius, taip pat filosofinį požiūrį į pasaulį. Ji nori, kad jos menas padėtų žiūrovams atrasti akimirką, kad jie galėtų vėl susijungti su savimi ir Dievu. Ukrainoje gimusi Voloshko „Art Business News“ buvo pripažinta viena geriausių 2015 m. menininkių, o jos skulptūros buvo ir yra plačiai eksponuojamos bei randamos privačiose kolekcijose visame pasaulyje.

Elmos Šturmaitės tapybos darbų parodos „Gamtos žaismės“ atidarymas

Vasario 25 d. 15:00 val. Elmos Šturmaitės tapybos darbų parodos „Gamtos žaismės“ atidarymas. Kviečiame!

Daugiau informacijos apie Druskininkuose vykstančius renginius galite rasti čia: https://renginiai.druskininkai.lt/

Parodos „Šešėlių žaismas“ atidarymas

Kviečiame 2023 m. sausio 20 d. 17:00 val. į Rolano Stankūno piešinių parodos atidarymą Druskininkų miesto muziejaus galerijoje. Parodoje bus pristatomi per pastaruosius kelerius metus menininko sukurti piešiniai. 

Aplinkoje pastebėdamas šešėlių žaismą, autorius savo kūriniuose plėtoja fizinės erdvės, objekto deformacijos temą. Jis supančioje aplinkoje „medžioja” įvairius aplinkos objektus iškreipiančius, deformuojančius šešėlius, taip pat pasitelkdamas šiuolaikines technologijas pats kuria šešėlių formas, jas skaitmeninių vaizdo projekcijų pagalba projektuoja ant įvairių aplinkos objektų, kuria naujas abstrakčias kompozicijas. Aplinkos peizažai bei abstraktūs motyvai iš pradžių nugula fotoaparato juostelėje, vėliau vaizdiniai pieštuku ar anglimi perkeliami ant popieriaus.

Kalėdinės eglutės žaisliukų dirbtuvėlės: „Kalėdinis burbulas ir kitos istorijos…“ bei „Holografinis žaisliukas“

Druskininkų miesto muziejus ( M. K. Čiurlionio g. 59 ) ir Galerija ( M. K. Čiurlionio g. 37 ) kviečia į „Kalėdinės eglutės žaisliukų dirbtuvėles“. Susitikime gruodžio 1 – 22 d. Jums patogiu laiku. Vietų skaičius ribotas. Pasiteirauti ir registruotis tel. +370 313 51024. Kaina asmeniui: 2 Eur.

Fotografijų parodos „Taivanas. Tarp tradicijų ir modernybės“ atidarymas

Lapkričio 4 d. 15:00 val. kviečiame į dr. Arvydo Kumpio fotografijų parodos „Taivanas – tarp tradicijų ir modernybės” atidarymo renginį.

„Taivanas – kerinčios gamtos, žavingos kultūros ir margos visuomenės šalis. Dėl savo geopolitinės padėties dažniau aptarinėjamas politikų komentaruose negu keliautojų, istorikų ar kultūrininkų atsiliepimuose. Ir tai daro šį kraštą sunkiau pažinų. Ši nedidukė paroda pristato tik dalelę to, ką išvydome Taivane. Jei šie vaizdai paskatins norą šią šalį patirti patiems, tai reikš, jog nuotraukų tikslas pasiektas“, – pasakoja parodos autorius dr. Arvydas Kumpis.

Arvydas Kumpis yra politikos mokslų daktaras, Vytauto Didžiojo universiteto lektorius, VDU Azijos studijų centro vyresnysis koordinatorius. Fotografija pradėjo domėtis dar mokyklos laikais, studentiškais metais tapo Vilniaus universiteto studentų fotografijų konkurso laureatu, tačiau tik pastaraisiais metais ėmė pristatyti nuotraukas platesnei publikai. A. Kumpio nuotraukos buvo panaudotos architektūros kataloguose, žiniasklaidos portaluose, leidiniuose, įvairių renginių ir parodų metu.

Skulptoriaus Artūro Maksimiliano parodos „Iliuzijų piramidė“ atidarymas

Penktadienį, rugsėjo 30 d. 17 val., maloniai kviečiame į Druskininkų miesto muziejaus galerijoje  (M.K. Čiurlionio g. 37) vyksiantį  skulptoriaus Artūro Maksimiliano parodos „Iliuzijų piramidė“ atidarymą. Parodoje pamatysite dailininko A. Maksimiliano skulptūras ir objektus bei optinės holografijos metodu atvaizduotas projekcijas „Menas piramidės šviesoje“.

Parodos „Dabar vadinuosi A. J. Stankevičiumi“ atidarymas

Parodoje  bus pristatytas Druskininkų miesto muziejuje saugomas dailės rinkinys – šiaurės Van Gogu vadinto Julijono Algimanto Stankaus-Stankevičiaus (1933–2002) piešiniai. Atidarymo renginyje menotyrininkas, dailininkas, VDA dėstytojas Žydrūnas Mirinavičius   skaitys paskaitą „A. J. Stankevičius ir nepritapusiųjų karta“,  A. J. Stankevičiaus eiles – aktorius Justas Tertelis. Parodos lankytojams bus pristatytas Muziejaus išleistas dailininko eksponuojamų darbų katalogas (unikalus leidinys!).

Projektą organizuoja Druskininkų miesto muziejus

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Druskininkų savivaldybė

Parodos „Baltų būtis“ atidarymas

Liepos 8 dieną 18:00 val. kviečiame į personalinės Valentino Butanavičiaus darbų parodos „Baltų būtis“ atidarymą.

Liepos 5 d. 17:00 val. kviečiame Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną paminėti „MIND’MŪŠYJE“ ir „susikauti“ protmūšyje apie Lietuvos valstybės kūrimosi pradžią, valdovą Mindaugą bei Druskininkų sąsajas su juo.

Visų dalyvių lauks prizai, o protmūšio nugalėtojui padovanosime kvietimą dviem į Druskininkų vandens parką.

Registracija ir detalesnė informacija tel. 8 313 58007 arba el. p. muziejus@druskininkai.lt

Birželio 11 d. kviečiame į parodos atidarymą

Kviečiame Tarptautinę muziejų naktį švęsti kartu!

2022 m. gegužės 14 d. nuo 20:00 val. iki 23:00 val. kviečiame nemokamai apsilankyti Muziejuje ir Galerijoje ir kūrybiškai praleisti vakarą.

PROGRAMA

Druskininkų miesto muziejuje (M. K. Čiurlionio g. 59)

20:00 val. kūrybinė pamoka „Nupiešk Druskininkų naktį ant vandens“. Jūs išbandysite piešimo ant vandens meną, patys sukursite savo individualų paveikslą – ,,naktį“: nuo kosminio čiurlioniško, leidžiančio keliauti po galaktikas, iki pasakiško, kur danguje plaukia pieno upės ir šviečia sūrio mėnuliai.

Registracija tel. +370 313 51024, el. p.: muziejus@druskininkai.lt, edukacija@druskininkumuziejus.lt

Galerijoje (M. K. Čiurlionio g. 37)

20:00 – 23:00 val. fotoveidrodis: fotosesija su Muziejaus eksponatais, dailės parodos lankymas.

Kviečiame Jus nusifotografuoti fotoveidrodžiu su Muziejaus eksponatais bei aplankyti dailės parodą.

21:00 val. šešėlių teatras: „Ką kužda apie Druskininkus šešėliai? Padavimas apie Grožio šaltinį“. Parodysime trumpą šešėlių teatro spektaklį „Padavimas apie Grožio šaltinį“ ir pakviesime Jus pasigaminti personažus bei suvaidinti savo istoriją.

Registracija tel. +370 313 58007, el. p. muziejus@druskininkai.lt, edukacija@druskininkumuziejus.lt

Laukiame Jūsų!

Parodos „Tapyba. Autorius Arvydas Kašauskas“ atidarymas

Vasario 19 d. 16:00 val. kviečiame į Arvydo Kašausko parodos „Tapyba “ atidarymą. Renginio metu būtina dėvėti respiratorių.

Muziejaus dovana „Švęsk Vasario 16-ąją Muziejuje!“

Vasario 16 d. nuo 12.00 iki 16.00 val. Muziejus ir Galerija (M. K. Čiurlionio g. 37) priims lankytojus nemokamai. Laukiame!

Onutės Zakarienės parodos „Svajonės ir sugrįžimai“ atidarymas

Sausio 22 d. 16.00 val. kviečiame į Onutės Zakarienės parodos „Svajonės ir sugrįžimai“ atidarymą. Renginio metu būtina dėvėti respiratorių. Bus tikrinamas Galimybių pasas.

Vilmos Vasiliauskaitės parodos „Europos pagrobimas ir kiti sapnai…“ atidarymas

Spalio 29 d. 15.00 val. kviečiame į druskininkietės dailininkės Vilmos Vasiliauskaitės parodos „Europos pagrobimas ir kiti sapnai…“ atidarymą.

Martino Jankaus parodos „Paskutinės vasaros dienos“ atidarymas

Rugpjūčio 27 d. 15.00 val. kviečiame į Martino Jankaus parodos „Paskutinės vasaros dienos“ atidarymą.

Vidiniai Martino Jankaus peizažai

Martinas Jankus – tapytojas, jau daugelį metų kultivuojantis būtent peizažą; tačiau jo drobėse nerasime žalių lankų, virpančių rudeniškų medžių lapų, miškų ar upių – to, kas įprastai asocijuojama su peizažine tapyba. Šie peizažai – tokie, kurių motyvų tenka ieškoti, surasti ir atpažinti savyje. Tiksliau sakant, tai vidiniai gamtovaizdžiai, atspindintys emocinę būseną – o drauge turintys labai konkrečius realius prototipus. Sunkūs klampūs potėpiai formuoja vaizdą: rudas ar tamsiai vyšnines kalvas, gelsvą dangų ar tamsiai žalius kauburius. Ochra ir raudonis alsuoja pro potėpius ir dažų plotus, degdami karščiu – kaip žėruojanti ugnikalnio lava, padengta pelenais. Tamsiai rudi, rusvi, juodai raudoni, įvairių atspalvių oranžiniai, geltoni, rausvai violetiniai – tai blyškūs, tai intensyvūs plėmai – šliaužioja po paveikslų plokštumas, sukurdami tiek potėpių, tiek ir dėmių slinktis.

Martino Jankaus tapyba sunki – ne emociškai, fiziškai. Pastoziška, masyvi, paveiksluose augmenijos plotai ar žemės grumstai susilieja į tankius gumulus, regisi, matai, kaip teptukas stumdo juos po drobę. Sunkiai stumdo. Sunkus dangus, kurį retkarčiais nušviečia rausvai violetinė saulėlydžio ar saulėtekio šviesa. Sunkus reljefas, kuriame pagrindinė emocinė būsena – vienatvė, o pagrindinė melodija – tyla.

Tamsi žemė, ant kurios visa augmenija jau sudūlėjo, belaukiant žiemos, tamsūs kalnai, kuriami spalva, o ne tūriu, dangus, probėgšmais švystelintis pro tamsių medžių šešėlius, blanki taupi gruodžio šviesa – kiek visa tai realu? Tiek, kiek sugebame atpažinti. Tiek, kiek tapyti plotai atkuria mūsų viduje esančius gamtovaizdžius, kuriuos galime matyti tik mes patys. Ir vis dėl to. Martino Jankaus peizažai – asmeniški ir universalūs, nes priverčia atpažinti tą pačią tylą ir vienatvę, kurią dažnai slepiame toliausiame užkaboryje net nuo pačių savęs. Visą laiką, o ne tik paskutinėmis vasaros dienomis, nors ir jomis taip pat.

Teksto autorė menotyrininkė Jurgita Ludavičienė

Parodos „Gėlė iš atviruko“ dailininkui Rimantui Laniauskui (1937–2014) atminti“ atidarymas

Liepos 23 d. 15.00 valandą kviečiame Druskininkų miesto muziejaus galerijoje (M. K. Čiurlionio g. 37) prisiminti dailininką Rimantą Laniauską ir aplankyti jo darbų parodą „Gėlė iš atviruko“ bei pasiklausyti paskaitos apie Lietuvos Išeivijos dailę. Pranešimą skaitys lektorius VDA doc., dailininkas Židrūnas Mirinavičius. Paroda veiks iki rugpjūčio 25 d.

R. Laniauskas gimė 1937 m. Kaune. 1944 m. būdamas septynerių, R. Laniauskas išvyko iš Lietuvos, apsigyveno JAV. Ten, Benediktinų gimnazijoje, baigė mokslus, šeštadieniais lankė meno mokyklą, o vėliau baigė komercinį meną ir grynąjį meną (Fine Arts)-Cooper School of Art. Rimanto Laniausko darbai buvo eksponuojami Amerikos akvarelininkų parodose Niujorke, Čikagoje, kituose Amerikos miestuose. Jo kūryba įvertinta įvairiais apdovanojimais ir diplomais, apie jį rašė Amerikos spauda. Nors tėvas ir priešinosi sūnaus mokslams, sakydamas, kad dailininko profesija nėra rimta, vėliau juo didžiavosi, kai lydėdavo į personalines parodas Niujorke, Detroite, Čikagoje, Ohajuje ir kitur. 35 metus R. Laniauskas dirbo antroje pagal dydį Amerikoje atvirukų kompanijoje „American Greetings Corp.“ dailininku („designer/illustrator“), meno koordinatoriumi ir direktoriumi.

1967 m. Balzekas jį pakvietė surengti savo kūrinių parodą Čikagoje, kuri praėjo su dideliu pasisekimu. Nuo to laiko jis dalyvavo amerikiečių parodose ir net du kartus yra dalyvavęs Amerikos Akvarelininkų Sąjungos (American Water Color Society) parodose, į kurias galima patekti tik milžiniškos atrankos būdu. Jo darbų gausu privačiose meno mylėtojų kolekcijose, korporacijose ir muziejuose, vienas įsigytas Lietuvos prezidentūros rūmų.

Rimo Laniausko žmona Irena Druskininkų miesto muziejui perdavė vyro archyvinę asmeninę medžiagą. Padovanotame rinkinyje – vertingi unikalūs jo pieštų atvirukų projektai, susirašinėjimas, atskleidžiantis įdomių detalių apie menininko darbą.

Druskininkų miesto muziejus šiuo projektu nori priminti apie Rimantą Laniauską ne tik kaip Druskininkų bendruomenės narį ir Lietuvos dailininką išeivį, bet ir supažindinti visuomenę su komercinio meno, kurio vienas iš produktų yra sveikinimo atvirukas, specifika, jo sukūrimo etapais.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba.

„Kosmonautų gatvė“ Artūro Maksimiliano-Makštučio parodos atidarymas

Birželio 26 dieną 15.00 val. Druskininkų miesto muziejaus galerija (M.K.Čiurlionio g. 37) kviečia į Artūro Makštučio-Maksimiliano skulptūrų parodos „Kosmonautų gatvė“ atidarymą. Paroda veiks iki liepos 17 d.

„Joninių žolynai“ su lektore Reda Vaikšnoriene

Druskininkų miesto muziejus ir Galerija švenčia JONINES! Todėl kviečiame birželio 22 d. 13.00 val. susitikti Galerijoje (M. K. Čiurlionio g. 37) popietei „Joninių žolynai“ su lektore Reda Vaikšnoriene, supažindinsiančia mus su žolynų paslaptimis ir iš jų gimstančia produkcija.

Reda Vaikšnorienė jau daugiau kaip 12 metų gilina žinias aromaterapijos srityje (augalų kvapiųjų medžiagų  pritaikymas žmogaus sveikatai palaikyti ir stiprinti) bei daugiau kaip 20 metų kaupia patirtį fitoterapijos srityje. Fitoterapija – disciplina, apimanti natūralių augalinės kilmės medžiagų naudojimą gydymui ir sveikatos stiprinimui.

Ilgametė žolininkės patirtis natūralios kosmetikos gamybos ir botaninės parfumerijos srityse bei vaistinių augalų distiliavime leidžia jai realizuoti savo profesionalumą įvairiausiuose praktiniuose ir teoriniuose mokymuose tiek pradedantiems, tiek pažengusiems aromaterapeutams, natūralios kosmetikos gamintojams, distiliuotojams. Kasmet organizuojamos praktinės augalinių ekstraktų stovyklos suburia entuziastus iš Lietuvos ir užsienio atvykti į Druskininkus tobulintis šioje srityje. Plačiau: https://www.facebook.com/GeraPatarle2

Jeigu nesutrukdys lietus, meistrė parodys distiliavimo procesą.

Taigi, sutikime Joninių naktį pasisėmę žinių apie žolynus!

Balandžio 23 d. 16.00 val. Arvydo Kumpio Japonijos fotografijų parodos „Pavasario portretai“ pristatymas Druskininkų miesto muziejaus terasoje (M. K. Čiurlionio g. 59). Paroda veiks iki gegužės 23 d. Druskininkų miesto muziejaus galerijoje (M. K. Čiurlionio g. 37)

Pavasario personifikacija nėra naujas tropas. Pavasaris – jaunas, šviesus optimizmo nešėjas. Visiems puikiai žinomas ir kitoks pavasaris S. Nėries eilėraštyje – drąsus, bet persmelktas tragizmo. Šioje parodoje tragizmo nėra.

Japonijoje pavasaris prasideda su velnių išvarymo švente Secubun, turinčia daug panašumų su Užgavėnėmis. Secubun įprastai švenčiama vasario 4-5 dienomis ir nuo tos šventės atbundančios gamtos užuominų vis daugiau. Neabejotinai akivaizdžiausia to išraiška yra pavasariniai žiedai. Pradedant slyvomis (ume), kurios savo grožį ir kvapą paskleidžia dar vasario pradžioje ir užbaigiant vyšniomis (sakura). Pastarųjų žiedai, tiesa, kvapo beveik neturi. Užtat atperka vaizdais.

Sakurų žydėjimas yra vienas laukiamiausių metų įvykių, kuriam iš anksto ruoštis padeda nuolatos tikslinamos (dienos tikslumu!) sinoptikų prognozės – kada ir kur sakuros pražys, kada pasieks dalinį ir kada – pilną žydėjimą (mankai). Sulaukus šio momento, gyvenimas ima suktis apie sakuras. Maistas, gėrimai, drabužiai, dainos radijo stotyse – viskas susiję su sakuromis. Palei sakurų alėjas išsirikiuoja gatvės maisto palapinės, po medeliais pradedami rezervuotis ploteliai iškyloms, dar vadinamoms hanami – sakurų žiedų stebėjimu ir gėrėjimosi jais. Hanamis tęsiasi iki nakties, nes sakurų medeliai apšviečiami žibintais – tai tampa yōzakura, naktiniu sakurų stebėjimu.

Būtent žiedai šioje parodoje ir yra pavasario portretai. Portretai įvairiais rakursais, prie skirtingo apšvietimo, tačiau su ta pačia emocija – džiaugsmu, kurį atneša atbudusi gamta. Vis dėlto, žydėjimas turi ir kitą reikšmę.

Žiedai, ypač sakurų, įprastai siejami su laikinumu, trapumu. Pilnai prasiskleidę žiedai išsilaiko iki savaitės, o jei užlyja lietus ar pučia stipresnis vėjas – netrunka ir tiek. Žiedlapiai, ką tik džiuginę akis ant medžių, trumpam virtusių baltais ir rausvais debesimis, nubyra ant žemės, juos pusto vėjas; paupių sakurų žiedlapiai subyra į vandenį ir nudažo sroves. Kaip praeina švytinti jaunystė, taip baigiasi ir žydėjimas. Todėl norint užfiksuoti žydėjimo piką reikia gerai suplanuoti laiką ir lankytinas vietas. Dėl šios priežasties, dauguma parodoje esančių nuotraukų buvo padarytos kovo pabaigoje-balandžio pradžioje Tokijuje, Gifu prefektūroje, Kiote ir kitose Honšiu vietose.

Arvydas Kumpis yra politikos mokslų daktaras, Vytauto Didžiojo universiteto dėstytojas, VDU Azijos studijų centro vyresnysis koordinatorius. Fotografija pradėjo domėtis dar mokyklos laikais, studentiškais metais tapo Vilniaus universiteto studentų fotografijų konkurso laureatu, tačiau tik pastaraisiais metais ėmė pristatyti nuotraukas platesnei publikai. A. Kumpio nuotraukos buvo panaudotos architektūros kataloguose, žiniasklaidos portaluose, leidiniuose ir įvairių renginių metu.

Parodos organizatorius: Druskininkų miesto muziejus

Spalis


Spalio 10 d. (šeštadienį) 16 val. kviečiame į Arvydo Kumpio Japonijos fotografijų parodos ,,(Ne)nostalgiškas ruduo” atidarymą, Muziejaus galerijoje (M.K. Čiurlionio g. 37).

Rugsėjis


Rugsėjo 17 d. 15.00 val. ir 18 d. 17.00 val., Europos paveldo dienų metu, Druskininkų miesto muziejaus galerija (M.K. Čiurlionio g. 37) nemokamai kviečia į edukacinį užsiėmimą „Druskininkai: praeitis, dabartis, ateitis“ ir skaitmeninių technologijų pagalba senoviniu transportu „išmaniai pasivažinėti“ nuo Druskininkų  įkūrimo išlikusiu autentišku gatvių tinklu bei sužinoti įvairių faktų apie kultūros vertybėmis tapusius kurorto statinius ir kitas įdomybes.

Būtina registracija tel. nr. 831358007

Rugpjūtis


Kviečiame į Sauliaus Rudziko paveikslų ir piešinių parodos „Atsakymas rudenio vieversiui“ atidarymą, kuris įvyks 2020 m. rugpjūčio 19 d. 17 val. Druskininkų miesto muziejaus galerijoje (M. K. Čiurlionio g. 37).

Liepa


Liepos 21 d. 17.30 val. Evelinos Jaskelevičiūtės personalinės parodos ,,Simbiozė“ atidarymas. Maloniai laukiame Muziejaus galerijoje ( M. K. Čiurlionio g. 37).


Muziejaus galerija kviečia į protmūšį, skirtą Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienai paminėti.

Skubėkite registruotis: Facebook paskyroje, telefonu +370 313 58007 arba el. paštu muziejus@druskininkai.lt

Birželis


Paroda, pristatanti trijų Leipcigo aplinkos sujungtų kompozitorių – Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Claros Schumann ir Edvardo Griego kelionių maršrutus ir kasdienybę, jau šį šeštadienį (birželio 20 d.) 15.00 val. lauks parodos atidaryme. Atidarymą lydės meninė programa ,,Štai Čiurlionis“.

Processed with VSCO with b1 preset

Kovas


Kviečiame mažuosius miesto gyventojus kovo 5 – 6 dienomis į Druskininkų miesto muziejaus galeriją (M. K. Čiurlionio g. 37), kurios Išmaniojoje klasėje vyks nemokama edukacinė programa Kovo 11 – osios tema ir vėjo malūnėlių dirbtuvės.

Užsiėmimų laikai: 10 val., 14 val., 16 val.

Registracija tel. (8-313) 51024

VasarisKviečiame dalyvauti Muziejaus galerijos atidarymo renginyje vasario 6 d. 15.00 val.