Adomo Varno piešinių ir litografijų paroda „Portretai“
Druskininkų miesto muziejaus dailės rinkinyje saugomi Adomo Varno (1879-1979) sukurti įžymių lietuvių portretai, kurie savo gyvenimo darbus skyrė Lietuvai ir Nepriklausomos Lietuvos idėjai. Muziejui kolekciją padovanojo Dominikas Aktinas (1938–2024) ir Snieguolė (1932–2022) Jurskytė-Akstinienė. Šalia kiekvienam lietuviui pažįstamų didžių tautos asmenybių: Strazdelio, S. Daukanto, Maironio, A. Baranausko, M. Valančiaus, V. Kudirkos, M.K.Čiurlionio, Žemaitės portretų, – lygia greta pastatomi žmonės, kurie toli nuo Lietuvos, egzilyje, toliau puoselėjo Vasario 16-osios idealus, savo kasdiene veikla įrodė neblėstantį tikėjimą Laisve ir Nepriklausomos Lietuvos ateitimi. Tai – įžymūs dvasininkai: lazdijiškis kun. I. Albavičius, kun. Jonas Švagždys, rašytojai: Jurgis Jankus, „tautos dainiumi“ tituluojamas B. Brazdžionis, kun. Mykolas Vaitkus, įžymūs visuomenininkai: Vlado Putvinskio dukra Putvytė-Mantautienė, Moterų šaulių sąjungos ir visuomenės veikėja; karininkas Mantautas ir kiti. Daugelis į Muziejų portretų pateko kaip neidentifikuotų asmenybių portretai. Muziejininkai atliko kruopštų darbą nustatydami įamžintas asmenybes. Visi jie – Bostono „Lietuvių enciklopedijos“ herojai. Jų kūryba ir rašto darbai sudaro didelę lietuvių išeivių leidinių bibliografijos dalį. Kolekciją papildo vienas 1954 m. dailininko sukurtas šaržas „Stalinas griauna Lietuvą“.
Rinkinyje taip pat yra 9 litografijos, sukurtos Prahoje 1923 metais: Vytauto Didžiojo ir lietuvių literatūros klasikų: Simono Daukanto, Motiejaus Valančiaus, Antano Baranausko, Vinco Kudirkos, Jono Basanavičiaus, Žemaitės, Maironio, dailininko ir kompozitoriaus M. K. Čiurlionio, portretai. Kai kuriuos jų Švietimo ministerija tarpukariu dideliais kiekiais, po 2000 egzempliorių, užsakė mokykloms. 1930 m. Varnas litografijos technika vėl sukūrė Vytauto Didžiojo portretą, bet darbas nevisiškai pavyko. Dėl blogo akmens panaudojimo bei techninių spaustuvės trūkumų Varnas daug kartų piešinį koregavo. Dailininkas pats prisipažino, kad piešinys buvo užkankintas ir rezultatas gautas ne toks, kokio norėtų. Abu Vytauto Didžiojo portretai yra pakliuvę į šį rinkinį.
2020 m. Domas ir Snieguolė Akstinai Muziejui padovanojo piešinį „Ubagas ir keliautojas“.
Druskininkų miesto muziejaus Adomo Varno (1879-1979) dailės kolekcija yra vertinga ir kaip dailininko kūrybos reprezentacija. 1957 m. tėvų jėzuitų Čikagoje leistame žurnale „Laiškai lietuviams“ rašė jo redaktorius Juozas Vaišnys, S.J.: „Jeigu Basanavičių mes vadiname Lietuvos patriarchu, Jablonskį — kalbos tėvu, o Maironį — tautos dainiumi, tai Varną turime pavadinti lietuvių tautos dailės tėvu ir patriarchu.“